Tavsiye: Cam balkon perdesi nasıl olmalı?

Tavsiye: Cam balkon perdesi nasıl olmalı?

Cam balkon perdesi son zamanların en çok tercih edilen perdesi olarak karşımıza çıkıyor. Son yıllarda hanımlar evlerinin şıklığını daha fazla önemser oldukları için perde seçiminde de çok fazla detaycı ve özenli davranıyorlar.

Seçimlerini yaparken de bizim yazılarımızın yardımcı olduğu birçok ev hanımı var. Biz de daha fazla yardım etmek adına bütün perdeler ile ilgili ve evinizin her alanında seçeceğiniz perde modelleri ile ilgili yazılarımızı yazmaya devam edeceğiz. Hepsine sitemizden ulaşabilir ve bu modellere ulaşmak üzere Kervan Perde’yi tercih edebilirsiniz.

Hayal ettiğiniz tüm perdelerin madde bulmuş halini sizler için üretiyoruz. Bu konular bir kenara bırakılacak olursa bu yazımızda bahsedeceğimiz cam balkon perdesine gelelim. Bu konuda sizlere birçok noktada tavsiyemiz bulunacak. Artık evlerde revaçta olan bir konu bu. Bütün herkes evini cam balkon yapmaya karar verdi hem kışın soğuk ıslak etkisinden korunmak için hem de bu balkonları kiler niyetine kullanmak için iyi bir tercih olabilir. Bu yüzden biz de sizlere cam balkon perdesi hakkında birkaç noktada fikir vereceğiz.

Cam balkonunuz bir kış balkonu mu? Eğer değilse ve sadece bir tül istiyorsanız bu noktada düz hiçbir deseni olmayan tülleri tercih edebilirsiniz. Bu tüller çok iyi bir seçim olacaktır. Çünkü bu tüller dışarıyı görmenizi ve dışarıdan gelen ışığı da kesmemenizi sağlar. Bu yüzden ev hanımlarına tavsiye verirken bu noktalara dikkat ediyoruz. Cam balkon için perde dikimi isteyen hanımlara fon perde tercihini kesinlikle yasaklıyoruz. Bunun nedenini de yukarıda belirttik. Dışarıdan gelen ışığı kesmek iyi bir fikir olmayacaktır. Çünkü balkonlar sizin dışarı ile bağlantınızı sağlayan mekânlardır.

Bu yüzden evinizin diğer bölgelerinde olduğu gibi çok fazla perde malzemesi kullanmanıza gerek yoktur. Sadece hafif bir tül işe yarayacaktır. Bunun yanı sıra isterseniz en güzel dekorasyonu oluşturmak için size çok tercih edilen bir perde türü olan dikey tül perdeyi  de önerebiliriz. Dikey tül perde de çok fazla tercih edilen cam balkon için kullanılan perdeler arasındadır. Bu perdeleri tercih ederken istediğinizi tercih edebilirsiniz. Çok kalın ve kumaş perdeler olmamasına özen gösterin yeterlidir.